Vesnice 

Spálov je malá vesnice, kde můžete bez obav své děti ráno poslat na kole do místní pekárny pro vynikající kváskový chleba.

Spálov leží v Oderských vrších, na náhorní plošině v nadmořské výšce přes 550 metrů. Zeměpisná odříznutost se projevila historicky tím, že zde nepřetržitě bydlí obyvatelé české národnosti. Na rozdíl od obcí v širokém okolí tedy po druhé světové válce nedošlo k vystěhování německého obyvatelstva. Místní lidé jsou konzervativní, většinou se znají po generace, ještě zde fungují přirozené vztahy mezi lidmi. Projevuje se to při pořádání vyhlášených plesů, zábav, při tradičních lidových zvycích- vodění medvěda a pochovávání basy, velikonočního šmigrustu, živého Betléma. To všechno můžete zažít. V zimě se bruslí na rybníku- nezapomeňte si brusle- nebo sáňkuje a lyžuje na svahu zvaném U motora.

Děti si zde ještě stále hrají v partě na ulici, jezdí na kolech, válčí proti sobě. Vaše děti se k nim můžou přidat. Je to skutečné žité dětství, které dnes již ve městě nenajdete.


Chleba

V obci je malá, sto let stará pekárna s parní pecí, kde pan pekař Sidon peče výborný kváskový chleba. Jestli chcete, tak si chleba objednejte: 603830538.

Sýr

Několik našich přátel chová kozy a krávy, dojí mléko a vyrábí z něj sýr a jiné produkty. Pokud to budeme vědět dopředu, není většinou problém něco objednat.

Naše hospodářství

Živí nás stádo 80 ovcí a péče o něj. Pokud byste měli zájem, můžete se na ovečky podívat. Podle ročního období můžete být přítomni u rození jehňat, stříhání ovcí, péče o pastviny... Máme i sad starých vysokokmenných odrůd jabloní a slivoní. Můžete ho navštívit a na podzim užít jeho plodů -natrhat si švestky, upéct koláč, koupit mošt nebo povidla...

Koně

Pokud budete mít zájem, je možno dohodnout projížďky na ponících nebo koních u místní chovatelky.

Kateřina Nečasová - 603 153 966.